Felhívás egyetemistáknak tudományos témák vizuális bemutatására
A Ludwig Múzeum és a British Council felhívást hirdet egyetemistáknak kutatási témájuk vizuális és szemléletes bemutatására. Ha érdekel a tudomány, a vizualitás és a művészet találkozása, akkor ez a te kihívásod! A program a BarabásiLab: Rejtett mintázatok című kiállításhoz kapcsolódik, és a jelentkezők Barabási Albert-László tárlatvezetésén is részt vehetnek.
Darwin skicce az evolúciós törzsfáról, Leonardo Da Vinci Vitruvius-találmánya, Rosalind Franklin DNS hélix fényképe, és Barabási Albert-László hatalmas színes hálózati ábrái – a tudomány évszázadok óta összefonódik a művészettel. A vizualitás egy univerzális nyelv, amely lehetővé teszi számunkra a tudományos jelenségek megértését, és izgalmassá teszi a tényeket, adatokat. Világszerte növekvő igény, hogy a kutatók hatékonyan és érthetően kommunikálják a tudományos eredményeket a nem tudományos közösség felé. Ez inspirálhatja a jövő generációit, és a nagyközönség is jobban megérti az összetett témákat, ahogy ennek a fontosságára a jelenlegi járványhelyzet rámutatott. Hogyan tudjuk a kreatív, vizuális eszközöket és a tudományos, tényeken alapuló kutatásokat összekötni?
Jelentkezés menete
Olyan 18 éven felüli egyetemisták jelentkezését várjuk, akik természet-, vagy társadalomtudományi tanulmányokat folytatnak és van olyan izgalmas témájuk vagy kutatásuk, amit szívesen bemutatnak – vizuális eszközökkel, maximum 3 percben. A témák bemutatása több művészeti formában lehetséges: prezentáció, adatvizualizáció, mozgókép, fénykép, rajz, animáció, 3-D alkotás stb.
A szándéknyilatkozatokat a kutatási téma megjelölésével 2020.november 19-ig várjuk, a jelentkezési lap kitöltéséhez kattints ide. A jelentkezők részt vehetnek Barabási Albert-László inspirációs workshopján novemberben, majd 2020.december 16-ig kell elkészíteniük a prezentációjukat egy 3 perces videó formájában, amit egy megadott linkre kell majd feltölteni (a linket november 23. után küldjük el a jelentkezőknek). A videók elkészítésében Zsiros László Róbert mini-kurzusa segíti majd a jelentkezőket. A zsűri által kiválasztott legjobb 5 prezentáció vizualizációjának továbbfejlesztésében pedig művészeti és design szakok diákjai segítenek majd.
A program során a járványügyi intézekedésekre nagy figyelemet fordítunk. Ha a járványhelyzet nem teszik lehetővé a személyes találkozást, akkor online térben valósul meg a workshop és a díjátadó.
Partner: Moholy-Nagy Művészeti Egyetem.